01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031
« mai-2007 »
< Eelmine | Järgmine >
Aeg
Aeg 01. May 2007

Aeg justkui elaks oma enese elu, inimesest eraldiseisvana. Selles mõttes on aeg sarnane loodusega - küll püüab inimene nii loodust kui aega endale allutada, enda hüvanguks tööle panna, kontrolli alla võtta. Kord edukamalt, kuid enamasti mitte niivõrd. Kuid alati jääb peale aeg. Ja loodus.

Kas suudame unustada, et aeg on olemas? Avastada seesinane hetk, mis on praegu. Praegu mis eksisteeris mõõtmatus minevikus sarnasena, kui see on just praegu ja ka ajatus tulevikus. Ja see ongi kõik. Minevik, olevik ja tulevik ühes punktis mis asub kõiges ja kõikjal.

See mis saab täna edasi lükatud, ei pruugi kunagi tehtud saada. Telefonikõne, kallistus, vabandus, kiri. Kasvõi puu, mida istutada või koht, kuhu ammusest ajast on hing ihanud minna.

Kindlasti need, kel on lapsed, kel on pere, kel on loomad, ühelt poolt tunnevad justki, et elule on seatud piirangud. Samas. Need loetud aastad su elu aastakümnetest, mis võib olla tähtsam sellest, kui olemas olla neile, kelle sa ise oled siia ilma elule toonud? Kellele oled enda juurde elama võtnud ning peavarju ja hoolitsust pakkunud. Nemad kõik vajavad sind. Kõik sõltub vaatenurgast. Sinul võib olla lisaks suur maailm, aga neil ei ole kedagi peale oma vanemate ja hoidjate.

See aeg möödub kiiresti, mil nad sinuga on ja seda aega ei saa kunagi tagasi. Ennem kui ise hakkama saavad. Nagu seegi hetk, milles praegu oled. Tõesti, mõningaid asju ei saa mõõta, mõningad asjad on lihtsalt tähtsamad kõigest ja kõigist. Aeg, millal koduseinte vahel taas kajamas vaid kahe armastava hõiked, saabub üsna kiirest. Liiga kiiresti. Seetõttu peaksimegi püüdma sisustada seda viivu meie ühisest elust võimalikult kvaliteetselt. Et meie linnupoegadel pesast lahkudes poleks kaasa võtta kurbust ja maailmavalu vaid nende hinged oleksid täis armastust, kindlust ja selgeid sihte, elu tõelisi väärtusi.

+ lisa kommentaar (0)