01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031
« mai-2007 »
< Eelmine | Järgmine >
Hiis
Hiis 27. May 2007

Usk on anonüümne, ta ei tunne ei piire ei riikide ega inimeste vahel. Need piirid loob inimene ise. Usk ise ei tee vahet kes temas on, kuidas teda nimetatakse, kes ja mismoodi teda kuulab või kuulutab. Igasugu sümboolikat võib kohata kõikvõimalikes kohtades, küll üksikult, kõrvutatuna, kombineeritult. Ei ole usul sellest häda midagi. Paraku ei suuda aga naabritena elavad inimesed, kes teineteisest erinevaid sümboleid oma jumaluse märgina kannavad, üksteisega läbi saada.

Seeläbi tundub, et inimese kõige suurem sõber on tema ise. Ja paraku ka kõige suurem vaenlane. Kes suudab inimest niivõrd palju tervendada ja armastada? Ikka ainult inimene ise. Paraku suudab inimene rohkem ennast ka kahjustada kui seda suudab teha keegi teine. Ometi sõnastab usk, olenemata, mis nimi talle pandud on, ühe elu alustest ühemõtteliselt: armasta ligimest. Ja kes on inimesele lähemal kui mitte tema ise? Mitte keegi teine! Selle taipamine muudab inimese elus kõik.

Inimene ise loob enda ümber välja, millega ta määrab ära oma suhtestumise ümbritseva keskkonnaga, teiste elusolenditega, kellega ta kokku puutub. Seda välja saab ainult tema ise muuta. Ise määrata, mis on selle välja põhikomponent. Kas armastus või miski muu emotsioon. Mõnes mõttes hea koht enda peenkeha häälestamiseks on pühakoda. Maailm on täis pühakodasi. Ükskõik, kus eales lähed. Kes nimetab seda kirikuks, templiks, katetraaliks, mošeeks, sünagoogiks. Vanad eestlased nimetasid seda Hiieks.

Pühakoda ei küsi sinult usutunnistust, kui temasse sisened. Tema jaoks ei kehti inimese loodud reeglid ja lahusus. Pühakoda aitab jõuda lähemale iseendale. Aitab leida selle Püha Koja inimeses enese sees. Jõuda seeläbi Armastuse seisundisse.

MINA USUN HOMSESSE PÄEVA
USUN, ET HOMNE PÄEV ON PAREM TÄNASEST
KUI MA ISE KAASA AITAN
TAAR AVITAB
ELA - OLE

Kaart (Google Maps)

+ lisa kommentaar (0)